Chcem sa objednať

„Na NeoLASIK HD som si odletela zarobiť do Číny“

18.03.2012
„Na NeoLASIK HD som si odletela zarobiť do Číny“

Laserovú operáciu NeoLASIK HD s femtosekundovým laserom vyhrala s NeoVíziou a mesačníkom ZDRAVIE aj sympatická učiteľka materskej školy a modelka Miroslava Stodolicová. Sympatická Miroslava miluje deti. V Prahe práve končí vysokoškolské štúdium, miluje prácu s deťmi v škôlke a aby mohla podstúpiť najmodernejšiu laserovú metódu NeoLASIK HD s femtosekundovým laserom, prijala minulý rok ponuku ísť robiť modelku do Číny. Po niekoľko mesačnej práci, fotení pre luxusné čínske značky a rezorty jej však agentúra dodnes nevyplatila ani cent. Cieľavedomá mladá dáma však najviac na svete verí svojim snom. A tak si do Knihy snov prilepila fotografiu femtosekundového laseru aj s dátumom, kedy sa dozvie, že operáciu vyhrala.
Mirke sme skutočne zavolali v deň, ktorý si napísala do svojej Knihy snov. Prečítajte si príbeh jej vysnívaného NeoLASIKu HD.

 

„Nové ZDRAVIE s uverejnenými výhercami som si nekúpila s tým, aby som zistila, kto vyhral. Listovala som si pomaly stránku po stránke a prišla som na správu s výhercami. Bola som v šoku. Práve som stála v centre Spišskej Novej Vsi a mala som sto chutí zakričať na celé mesto," spomína sympatická študentka a učiteľka v materskej škôlke. „Mám vlastnú Knihu snov, lepím si do nej moje sny a všetky ciele, ktoré si chcem splniť. NeoVíziu som poznala, preštudovala som si všetky rozhovory s primárom MUDr. Radovanom Piovarčim a na jednu stránku som si nalepila svoj sen o NeoLASIKu. Aj s malým mobilom s tým, že mi zavoláte a oznámite, že ste ma vybrali."

Mirkin príbeh a úprimná túžba po NeoLASIku zaujala redakciu ZDRAVIE aj nás v NeoVízii. Tu je:

"Som 24-ročná študentka a učiteľka v materskej škole zároveň. Súťaž Pozrite sa do nového raka bez okuliarov ma neskutočne potešila a nebudem to tajiť, že je to mojim snom už dlhší čas. Avšak táto operácia si vyžaduje nemálo peňazí, ktoré si nedokážem nasporiť. Platím si vysokú školu v Prahe, ktorá ma stojí celý môj učiteľský plat. Štúdium však beriem ako podstatne prioritnú časť v mojom živote, preto pracujem a študujem s nadšením a s radosťou. Veľmi ma mrzí, keď pri viacerých denných činnostiach zistím, že okuliare nie sú skutočne pre mňa. S deťmi v materskej škole chodím na kurz plávania a o 100% bezpečnosti v bazéne, kde mám na zodpovednosti deťúrence od 2 - 6 rokov snáď ani nemusím písať. Ďalej sú to bežné vychádzky vonku, keď napríklad jemne prší a ja cez zahmlené, opršané sklíčka skoro nič nevidím. Guľovačka, sánkovačka s deťmi v zime? Neskutočná opatrnosť, kde sa nemôžem dostatočne vyšantiť s deťmi a stále sledujem moje okuliare. Obliekanie, prezliekanie detí dennodenne, letné prechádzky a radovánky na slnku, kde mraštím čelo a slnečné okuliare na dioptrické sklá totálne nepohodlné a neprijateľné pre moju profesiu.
V októbri 2011 som odletela do Číny (Shanghai), kde som podpísala krásny kontrakt v modelingovej agentúre. Mám odtiaľ naozaj krásne zážitky, nádherné fotenia pre katalógy, fashion show, eventy.
Do dňa som absolvovala aj 7 kastingov, kde si samozrejme klient vyžaduje modelku bez okuliarov. Viackrát som o nejaký džob prišla len vďaka okuliarom. Fashion show, kde s neistotou kráčam po móle a prižmurujem oči ako krtko, ktorý vykukol spod zeme prvý krát. Tá neistota na vysokých opätkoch v dlhých šatách, kde sa na vás pozerá neskutočne veľa ľudí a vy nevidíte cieľ, to chce silnú odvahu.

Určite si kladiete otázku, či niečo také ako šošovky som nevyskúšala. Odpoveď je áno, no o trápení u kontaktologičky, kde sa mi spolu so sestričkou snažili založiť môj prvý skúšobný pár a ani vo dvojici sa im to nepodarilo, ani nebudem hovoriť. Nakoniec mi povedali, že patrím medzi ľudí, ktorí si nikdy nenasadia šošovky, pretože som príliš citlivá, mám malé oči ... a už ani neviem, čo všetko mi bolo povedané. Mala som hlavu v smútku, veď som mladá. Milujem šport, vediem aktívny život. Keď nie je sneh, chodievam behať, cvičím zumbu, pilates. Rada si idem s priateľom pozrieť film do 3D kina. Okuliare na okuliare? To ste snáď ani nevideli.

Naspäť na Slovensko som sa z krajiny vychádzajúceho slnka vrátila 22. decembra 2011, natešená, že som zdravá a šťastná, že som si zarobila na túto už dlhšie vysnívanú operáciu. Avšak agentúra mi nemieni vyplatiť nič z toho, čo som si zarobila, pretože som odišla domov o dva týždne skôr. Sviatky s rodinou, teplo rodinného krbu bolo to, čo ma ťahalo na Vianoce domov. A to, že mi naozaj nič nevyplatia, som sa dozvedela, až keď som priletela späť. Asi si neviete ani predstaviť ako ma pichá pri srdci, keď človek pracuje niekoľko týždňov každý deň (aj cez víkendy), má svoj sen, čo so zarobenými peniažkami spraví (a to nesnívam o silikónových prsiach či upravenom nošteku) a jednoducho vám príde e-mail, že vám nevyplatia nič. Aj keby ste chceli niečo podniknúť, Čína je ďaleko, neskutočná vzdialenosť, bariéra v jazyku, bezmocnosť.

A čo teraz? Vianoce boli krásne a nový rok som privítala s maximálne pozitívnym myslením. Čaká ma posledný rok na vysokej škole a o necelý týždeň nastupujem opäť k mojím malým drobcom do materskej školy, absolvujem rôzne školenia potrebné pre moje vzdelávanie a moju profesiu. A snáď prídem do Bratislavy a vstúpim s plným očakávaním na Očnú kliniku NeoVízia splniť si svoj dlho plánovaný a ešte nenaplnený sen...
Sen, kde vidieť pre mňa znamená rozbehnúť sa v hocijakom počasí a vidieť, kam bežím, prez prekážky zvanej OKULIARE.

Chcem Vám ešte popriať celej redakcii mesačníka ZDRAVIE a profesionálnemu tímu Očnej kliniky NeoVízia do nového roka 2012 veľa ZDRAVIA, lebo sa od neho odvíja všetko."