Chcem sa objednať

„NeoLASIK podstúpi Ivetka Kosmačová z prvých slovenských štvorčiat“

16.03.2012
„NeoLASIK podstúpi Ivetka Kosmačová z prvých slovenských štvorčiat“

Iveta Kosmačová, mama prvých slovenských štvorčiat, prihlásila so súťaže svojich synov, nič im však nepovedala. „Keď mi pred dvoma týždňami zazvonil telefón, myslela som, že mi volajú z Markízy a chcú o nás niečo natočiť. Pred pár dňami oslávili všetci 18." Pani Kosmačová vysnívala operáciu pre svojich synov, keďže vysokými dioptriami trpia najviac spomedzi súrodencov. Predoperačné vyšetrenia však ukázali, že obaja nie sú na zákrok vhodní kandidáti. Daniel, ktorý má najsilnejšie dioptrie podstúpi budúci rok v NeoVízii implantáciu vnútroočnej šošovky. Vhodnou kandidátkou sa ukázala ich sestra Iveta, ktorá sa operácii nesmierne teší. Silné dioptrie aj jej znepríjemňujú každodenné aktivity. Keď môže, skladá ich z nosa. O pár týždňov ich bude môcť nadobro odložiť.

Tento príbeh nám poslala za svoje deti pani Iveta Kosmačová.
"Píšem Vám v mene svojho syna Daniela. Keď sa narodil, vážil iba 1400 g - a to vážil najviac. Okrem seba sa v brušku delil o miesto ešte s troma súrodencami. Všetci boli v inkubátoroch skoro tri mesiace a to malo určite vplyv na zrak. Keďže išlo o záchranu životov, to bolo najmenej, čo nás trápilo. Daniel, Ivka a Jarko nosia okuliare, no najviac obmedzujú Daniela. Jeho dioptrie dú dosť vysoké: PO -12, ĽO - 10. Jarko má o niečo nižšie - asi PO -8 a ĽO -2, Ivka je tupozraká, tam sa veľa už robiť nedá. Druhá dcéra Martinka síce vidí dobre, ale má ťažkú poruchu sluchu a vo veku 18 rokov to veľmi ťažko znáša, ale snaží sa s tým vyrovnať.
My nemáme žiaden super príbeh, nakoľko aj manžel je na čiastočnom invalidnom dôchodku, ja pracujem ako pedikérka, ale sme veľmi šťastná rodina. Riadime sa heslom „Nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť horšie." Aj keď je dosť pesimistické, snažíme sa byť optimisti a vážime si každý jeden deň, ktorý spolu trávime. Danielovi by operácia pomohla najviac, viem, lebo ja mám iba - 3 dioptrie a bez okuliarov som nemožná.
Nikdy som nikde nepísala s odvolaním sa na prvé slovenské štvorčatá, ale čo ak náhodou budeme mať šťastie a vylosujete práve nás? V každom prípade to za pokus stálo a ja mám zo seba dobrý pocit, že som sa o to pokúsila. Výhercom prajeme zo srdca všetko najlepšie."