Chcem sa objednať

Objavte mikrosvet na výstave OKO v EUROVEA

19.01.2012
Objavte mikrosvet na výstave OKO v EUROVEA

Výstava OKO odhaľuje tajomný očný mikrosvet interaktívnym a zábavným spôsobom. Jej organizátor, Očná klinika NeoVízia, návštevníkom netradičným spôsobom približuje ľudské oko, očné operácie v minulosti a dnes.
Od 16. januára 2012 môžete v bratislavskej EUROVEA vojsť do nadrozmerného 3D modelu ľudského oka a pozorovať, ako to v jeho útrobách funguje. V historickej očnej ambulancii odhalia šokujúce metódy, ktorými liečili očné ochorenia v starovekom Egypte, v stredoveku či 19. storočí. Pomocou dotykového simulátora na vlastné oči zažijete, ako vidí človek s dioptriami -25, degeneráciou sietnice či zeleným zákalom.

NADROZMERNÝ 3D MODEL OKA
Unikátne umelecké dielo vytvorila známa slovenská výtvarníčka a sochárka Veronika Gabčová Lučeničová. Návštevníci budú môcť vojsť do vnútra 3D oka a pozorovať, ako to v jeho útrobách funguje. Hravou formou si môžu vyskúšať implantáciu umelej vnútroočnej šošovky ako pri operácii sivého zákalu. Premenia sa na ´mikrochirurga ´ a vykonajú simulovanú laserovú operáciu pomocou najmodernejšieho femtosekundového lasera.

AMBULANCIA OČNÉHO LEKÁRA Z 18./ 19. STOROČIA
Trpieť očnými ochoreniami v staroveku, stredoveku či 18. storočí nebola žiadna slasť. Pacienta liečili šamanizmom, krokodílím trusom, jašteričou krvou a detskou stolicou. Úspešnosť operácie predstavovala zhruba 10% prípadov. Ak pacient neoslepol na následky nevhodnej operačnej metódy, mohol sa tešiť na následné infekcie z nečistých chirurgických nástrojov. V historickej očnej ambulancii nájdu návštevníci originálne lekárske prístroje z prelomu 18. a 19.storočia. ... vitajte v šokujúcom svete očnej medicíny pred 20. storočím...

INTERAKTÍVNE OČNÉ HRY
Na dotykovom simulátore návštevníci na vlastné oči uvidia svet tak, ako ho vníma človek s dioptriami -25, degeneráciou sietnice či zeleným zákalom. Zábavné očné klamy, testy farebného či 3D videnia odhalia, ako je na tom ich zrak.

REALITA ALEBO SCI-FI?
Návštevníci spoznajú prevratné technológie, vďaka ktorým sú dnes očné operácie bezpečné, šetrné, rýchle a bezbolestné.

BOHATÝ SPRIEVODNÝ PROGRAM
Bezplatné očné vyšetrenia - odborníci Očnej kliniky NeoVízia vo vybrané dni návštevníkom bezplatne vyšetria zrak.
Rýchlo kurz čítania z očí - prednáška z oblasti neverbálnej komunikácie o tom, čo naše oči prezrádzajú o charaktere človeka ako z nich vyčítať záujem partnera.
Kreatívne dielne pre deti - tvorba optických hračiek s akademickou maliarkou a sochárkou Veronikou Gabčovou Lučeničovou.

Výstava OKO odštartovalo v pondelok 16. januára 2012 v bratislavskom nákupnom centre EUROVEA. Po hlavnom meste sa presťahuje do Trnavy, v Nitry a do Košíc. www.vystavaoko.sk.

VÝSTAVU UVIDÍTE
BRATISLAVA - EUROVEA GALLERIA 16. - 31. JANUÁR 2012
TRNAVA
- ZOC MAX 2. - 15. FEBRUÁR 2012
NITRA
- ZOC MAX 17.2. - 1.3. MAREC 2012
KOŠICE
- GALERIA 17.4. - 30.4.2012


ORGANIZÁTOR VÝSTAVY

Očná klinika NeoVízia poskytuje komplexnú očnú a chirurgickú starostlivosť:
Laserové operácie dioptrií s doživotnou zárukou
1. femtosekundový laser VisuMax na Slovensku / bezbolestná operácia aj hojenie / maximálna bezpečnosť / dokonalý zrak už 24 hodín po operácii
Vnútroočné operácie dioptrických chýb
Odstránenie akéhokoľvek počtu dioptrií / implantácia najkvalitnejších šošoviek
Operácie sivého zákalu
ambulantný priebeh operácie / žltá šošovka AcrySof® Natural so žltým filtrom chrániacim sietnicu BEZ DOPLATKU / možnosť odstránenia dioptrickej chyby a astigmatizmu pomocou šošovky Acrysof® IQ Toric® / videnie s multifokálnou šošovkou Acrysof® IQ Restor®, ktorá navyše umožňuje videnie na blízko, na strednú vzdialenosť i na diaľku bez okuliarov
PRELEX - dokonalé videnie aj po 50.tke
implantácia najmodernejších multifokálnych šošoviek AcrySof® IQ Restor® / metóda vhodná pre pacientov po štyridsiatke, ktorí chcú mať fuknčné videnie do blízka, na strednú vzdialenosť aj do diaľky (čítanie, počítač, šoférovanie)
Liečba sietnice a sklovca
Operácie keratokónu a škúlenia 

SPOLUORGANIZÁTOR

DELTA Production, s.r.o. poskytuje komplexné marketingovo - reklamné full-servisové služby. Zabezpečuje marketingové aktivity, organizáciu eventov a výstav pre nákupné centrá. V roku 2012 agentúra pripravuje už 3. ročník úspešného vlastného projektu po slovenských a českých shopping centrách "Preteky lezúňov 2012" ("Závody batolat 2012").
www.deltaproduction.sk

HLAVNÝ PARTNER 

Spoločnosť Alcon, člen skupiny Novartis, je popredným svetovým špecialistom v oblasti starostlivosti o zrak a predchádzaní slepoty so 65-ročnou tradíciou. Venuje sa výskumu a vývoju technológií v oblasti liečby sivého zákalu, zeleného zákalu, vekom podmienenej degenerácie makuly, refrakčných chýb oka, očných alergií, infekcií a zápalov. Spoločnosť Alcon je výrobcom najmodernejších vnútroočných šošoviek AcrySof®, ktoré umožňujú korekciu širokej škály očných chýb:
Acrysof® IQ Restor® - vyvinutá na korekciu sivého zákalu + zlepšuje videnie na blízko, strednú vzdialenosť a na diaľku
Acrysof® IQ Toric® - vyvinutá na korekciu sivého zákalu, astigmatizmu + perfektné videnie na diaľku
Acrysof® IQ Restor® Toric - vyvinutá na korekciu sivého zákalu, astigmatizmu + videnie na blízko, strednú vzdialenosť i na diaľku
www.alcon.com/cz


PARTNER

Carl Zeiss je lídrom vo svete medicínských, optických, optoelektronických technológií so 166- ročnou tradíciou. Od roku 1870 je Carl Zeiss jednotkou vo výrobe diagnostických a operačných mikroskopov a diagnostických technológií. Zeiss dal svetu refraktometer, zdokonalil štrbinovú lampu a prvý bezkontaktný IOL Master. Prináša najmodernejšie diagnostické technológie v perimetrii a diagnostike glaukómových zmien. ZEISS je tiež výrobcom kvalitních vnútroočných monofokálnych, multifokálnych a torických šošoviek.
Carl Zeiss je lídrom v oblasti laserových technológií excimerových laserov radu MEL a femtolaserov VisuMax.
www.zeiss.cz