Chcem sa objednať

Endotelový mikroskop TOMEY detailne odhalí stav vašej rohovky

21.11.2011
Endotelový mikroskop TOMEY detailne odhalí stav vašej rohovky

Očná klinika NeoVízia ponúka svojim pacientom možnosť vysoko špecializovaného vyšetrenia očnej rohovky, ktoré detailne odhalí kvalitu a štruktúru spodnej časti rohovky.


Špičkový endotelový mikroskop zn. TOMEY dokáže odhaliť veľmi detailne stav spodnej vrstvy očnej rohovky - - štruktúru a kvalitu tzv. endotelu. Práve bunky endotelu sú zodpovedné za výživu rohovky oka a zabezpečujú jej priehľadnosť. 

Endoteliální mikroskop


Vyšetrenie má veľký význam najmä pred očnými operáciami - napr. pred operáciou sivého zákalu, refrakčnou výmenou šošovky, implantáciou vnútroočnej šošovky či pred laserovým zákrokom. Ak je počet buniek nízký či nevhodná štruktúra - lekár zákrok nedoporučí a navrhne iné riešenie. Aj tým v NeoVízii predchádzame  komplikáciám a zaisťujeme vašu bezpečnosť. Vyšetrenie na endotelovom mikroskope sa ďalej používa pri  diagnostike vrodených chýb rohovky,  tzv. dystrofiách, ktoré sa prejavujú väčšinou až v dospelosti alebo v pokročilom veku.


Vyšetrenie je bezkontaktné a trvá pár minút. Pre pacienta je úplne bezbolestné a pacienta nijako nezaťažuje. Nehradia ho zdravotné poisťovne, cena vyšetrenia za obe oči je 200,- Kč.


Rohovku si môžeme chrániť, a to najmä správnou životosprávou a obmezením rizikových faktorov, medzi ktoré patrí fajčenie a pobyt v zafajčených miestnostiach, cukrovka, nebezpečné druhy žiarení, pobyt v klimatizovaných miestnostiach, nezdravé ovzdušie.


Endotelový mikroskop zn. TOMEY patrí v súčasnosti medzi absolútnu špičku vo svojej triede. Lekár má okamžite k dispozícii automatické analýzy a prehľadné diagramy, prístroj môže ovládať pomocou moderného touch screenu. Ďalšia investícia do nejmodernejšieho technologického zariadenia vo výške takmer 30.000 EUR potvrdzuje, že v NeoVízii to s bezpečnosťou vašich očí myslíme skutočne vážne.
Viac informácií o endotelovom mikroskope: http://www.tomey.de/en/endothelium.html