Chcem sa objednať

Laserové operácie očí: Najviac sa bojíme, že sa nám dioptrie vrátia

16.08.2011
Laserové operácie očí: Najviac sa bojíme, že sa nám dioptrie vrátia

Vysoká cena, bolesť či fakt, že sa nám aj po operácii môžu dioptrie vrátiť? Čo vás najviac odrádza či odrádzalo od laserovej operácie dioptrií? Z ankety, ktorú sme vyhlásili na facebooku NeoVízia vyplynuli zaujímavé závery:

  • viac ako polovicu, 52% opýtaných, odrádza fakt, že sa im dioptrie môžu po operácii vráti
  • druhým najväčším ´strašiakom ´ je strach z bolesti, má ho 26% opýtaných
  • rovnako vás odrádza fakt, že nie každý môže operáciu podstúpiť (9%) a samotná cena operácie (9%)

Môžu sa vám dioptrie aj po operácii vrátiť?
Môžu. Ak si u nás vyberiete metódu NeoLASIK a v priebehu života stane a rozhodnete sa, že chcete dioptrický stav vaších očí doladiť ďalším laserovým zákrokom, očná klinika NeoVízia poskytne tento zákrok zdarma na vlastné náklady. Záruka je zahrnutá v bežnej cene zákrokov NeoLASIK a NeoLASIK HD bez akéhokoľvek ďalšieho príplatku. Prečo poskytujeme záruku v rámci ceny zákroku a nežiadame za ňu príplatok ako iné očné kliniky? Vďaka najvyššj bezpečnosti a šetrnosti nášup precízneho femtosekundového laseru VisuMax a excimerového laser ZEISS MEL 80 môžme laseorvú operáciu počas života zopakovať.

Bolí či nebolí?
26% z vás odrádza bolesť. NeoLASIK HD s femtosekundovým laserom je jediná metóda, pri ktorej počas operácie ani po nej nepociťujete bolesť.
Pri povrchových laserových operáciách (znýmych ako PRK, Lasek, Epilasek, Super Laser, No Touch Laser, 6D Laser) chirurgovia najskôr odstránia povrch - epitel rohovky. Následne vykonajú samotnú laserovú operáciu. Práve povrch rohovky predstavuje najhustejšie pokryté miesto nervovými zakončenia ľudského tela. Prvé tri dni po zákroku dorastá a tento moment je pre pacienta veľmi bolestivý. Na zmiernenie bolesti by mal dostať na prvé 3 pooperačné dni kontaktné šošovky.
Pri metóde NeoLasik HD vytvoríme femtosekundovým laserom rez pomocou mikrobublín plynu, ktoré vzniknú vo vrstve rohovky lúčom femtosekundového laseru. V tejto rovine vznikne lalok (tzv. lamelka alebo flap) tkaniva rohovky so špeciálnym „zámkovým" okrajom. Lalok jemne odklopíme, vykonáme laserovú operáciu. Po ňom ho opäť „zaklopíme" a zámok na okraji flapu sa uzamkne. Povrch rohovky ostáva neporušený, vďaka čomu je zákrok bezbolestný.

Môže laserovú operáciu podstúpiť každý?
Áno, pokiaľ to potvrdí individuálne komplexné očné vyšetrenie. NeoLASIK HD je vhodný aj deti približne od desať rokov, horná hranica je individuálna. Môže sa stať, že vyšetrenie vás označí ako nevhodného kandidáta. Vtakom prípade vám vieme pomôcť zbaviť sa okuliarov nelaserovou, vnútroočnou operáciou.