Chcem sa objednať

Rebeka Jančová. Vitaj v NEO rodine!

15.11.2019
Rebeka Jančová. Vitaj v NEO rodine!

Rebeka Jančová sa zjazdovému lyžovaniu venuje od štyroch rokov, ku ktorému sa dostala popri svojej staršej sestre Tereze. "Pri mojom prvom lyžiarskom pokuse som vraj tyranizovala celú rodinu, lebo som si nechcela obuť lyže a na konci dňa som ich tyranizovala druhýkrát, keď som si ich nechcela dať dolu. Odvtedy som vždy lyžovala s radosťou."

Aj keď to v začiatkoch veľmi na pretekársku kariéru nevyzeralo, lebo bola veľká trémistka, dnes je tomu úplne inak. "Sama sebe som hovorila, že musím dať dobrý výsledok a zväzovalo ma pomyslenie ,,čo ak sa mi to nepodarí.“ Postupne som pochopila, čo sa nám snažila dostať do hlavy trénerka: Ak chcete výsledok, nerozmýšľajte o ňom, spravte si len stratégiu, ako ho chcete dosiahnuť a urobte to, čo ste si naplánovali. Pri jazde buďte uvoľnení a všetkymi zmyslami prítomní pri tom, čo robíte."

Až keď pochopila slová trénerky, čo to znamená byť a najmä ako byť "PRÍTOMNÁ", zrazu začalo ísť všetko lepšie. "Začala som sa rýchlejšie zlepšovať a na pretekoch sa to tiež prejavilo. Niekedy som bola sama prekvapená, ako veľmi. Hlavne na veľkých pretekoch, keď som videla, ako lyžujú moje súperky."

Rebeka Jančová zjazdové lyžovanie

A prečo lyžuje? "Mám pocit, že od malička sa nič nezmenilo. Lyžujem pre radosť. Mám rada rýchlosť, ten pocit, keď vietor sviští okolo vás a cítite sa tak voľne, tak slobodne. Mám rada atmosféru pretekov, krásne upravenú a prichystanú trať, do ktorej sa môžete naplno pustiť a na tú minútu patrí iba vám. Mám rada pocit, keď vidím, ako moje výkony tešia iných. Chcela by som ľuďom svojimi výkonmi robiť radosť a prispieť k tomu, aby ľudia boli šťastnejší a svet lepší."

Rebeka je členkou Lyžiarskej akadémie Veroniky Velez-Zuzulovej, kde je jej hlavným trénerom práve otec našej slávenj lyžiarky, Timotej Zuzula. Podľa ich vyjadrení má na to, aby raz prevzala štafetu po Petre Vlhovej. Od roku 2020 začína súťažiť v juniorskej kategórii a to znamená veľmi veľa práce, tréningov pre ňu ako aj trénerov.

Držíme palce!

Rebeka Jančová zjazdové lyžovanie

 Úspechy: 

  • 3.miesto v slalome na pretekoch Alpe Cimbra ( Trofeo Topolino ) 2019, v kategórii dievčat do 16. rokov. Sú to najvýznamnejšie a najlepšie obsadené preteky pre mládež do 16 rokov.
  • 2.miesto na neoficiálnych Majstrovstvách sveta dievčat do 14 rokov
  • 1.miesto preteky FIS Skofija Loka ( 37 krajín) do 14 rokov
  • 3. miesto preteky FIS Skofija Loka do 16 rokov
  • 2x absolútna víťazka FIS Říčky do 14 aj do 16 rokov
  • 2x absolútna víťazka FIS Vrátna do 14 aj do 16 rokov
  • 2x celková víťazka Slovenského pohára do 14 rokov
  • 1x celková víťazka Slovenského pohára do 16 rokov

Zdroj textu, fotiek: Rebeka Jančová, Slovenský olympíjsky tím