Chcem sa objednať

K dokonalým výsledkom patrí dokonalý zrak

12.06.2019
K dokonalým výsledkom patrí dokonalý zrak

Jedinečný pocit z prekonania samého seba, čistá myseľ a maximálna sústredenosť. Emócie, ktoré prežíva každý športovec rovnako, či je jeho výkon profesionálny alebo rekreačný. Všetci milovníci športu sa však zhodnú na jednom, že dopriať si požadovaný komfort s dioptrickými pomôckami nie je možné. 

Kontaktné šošovky či okuliare obmedzujú pocit radosti z každej športovej aktivity. Vykonávanie akejkoľvek fyzickej aktivity s okuliarmi nie je príjemné a ani praktické. S pribúdajúcimi kvapkami potu okuliare padajú, kĺžu sa po nose, šošovky zas môžu pri náročnejšej aktivite či teréne z oka vypadnúť. Pri kontaktných športoch je to dokonca pravidlom. 

Vynikajúci zrak potrebuje každý športovec. 

Je dôležité aby športovec sledoval dianie okolo seba a dokázal vyhodnotiť situáciu s dostatočným predstihom. Umožní to nielen získať vytúžené víťazstvo, ale zároveň pomôže vyvarovať sa nepríjemným zranenia. Nezáleží na tom či ide o bežcov, hokejistov alebo lyžiarov.  

Vrcholoví športovci  si sú vedomí, do akej miery je ich zrak pre dosiahnutie vysnívanej méty dôležitý. Potvrdil to aj náš spokojný pacient Andrej Kadlec. Andrej je slovenský futbalista, pravý obranca pôsobiaci v Poľskom klube Jagiellonia Bialystok. “K dobrým výkonom sú potrebné kvalitné tréningy, veľa skúseností a najmä dobrý zdravotný stav.” Uvedomoval si, že jeho zrak nie je úplne v poriadku, a preto sa rozhodol podstúpiť bezbolestnú laserovú operáciu očí NeoLASIK HD v NeoVízii, ktorú vykonala naša MUDr. Miriam Záhorcová.

Ambiciózny futbalista nosil okuliare od svojich 15 rokov, ktoré ho ale veľmi obmedzovali a nechcel s nimi chodiť ani do spoločnosti, pretože pre neho predstavovali diskomfort. Andrej absolvoval konzultáciu a následne komplexné očné vyšetrenie u MUDr. Adriany Smorádkovej, ktorá potvrdila, že Andrej je vhodný na laserovú operáciu. 

Andrej Kadlec po NeoLASIK HD

Na operáciu sa tešil

Andrej sa na operáciu tešil vďaka predstave, že konečne dobre uvidí a už ho nič nebude obmedzovať na jeho ceste za úspešnou kariérou. Podporili ho aj referencie našich pacientov a mamina. “Pred operáciou som bol samozrejme mierne nervózny, nevedel som, čo od toho úplne očakávať. Avšak po príchode MUDr. Záhorcovej na operačnú sálu zo mňa všetok stres opadol, lebo som videl, že je naoazj profesionálna.” Stres pred operáciou bol síce silnejší, ako stres pred zápasom, ale Andrej ho zvládol perfektne. Priebeh operácie Andrej hodnotí veľmi pozitívne, na sále cítil priateľskú atmosféru a pomohla mu aj prítomnosť jedného z našich antistresových macíkov. 

Andrej sa po operácii teší na všetky zážitky, ktoré ho čakajú s novým zrakom. My mu z NeoVízie prajeme veľa úspešných športových výkonov.