Chcem sa objednať

Nový svieži vzhľad našej Darinky

29.05.2019
Nový svieži vzhľad našej Darinky

„Veríme tomu, čo robíme.“ Heslo, ktoré tím NeoVízie potvrdzuje už 9 rokov a operáciu očí podstúpili naše sestričky, koordinátorky, administratívni pracovníci a lekári vrátane nášho primára MUDr. Radovana Piovarčiho. Už nás je spolu so všetkými sesterskými klinikami (DuoVize Praha, NeoVize Brno a Český Tešín) vyše 40.

Tentokrát sa počet rozšíril o ďalšiu našu kolegyňu z NeoVízie Poprad, Darinku. Tá sa rozhodla podstúpiť operáciu očných viečok


Blepharoplastika dokáže do výzoru tváre priniesť nový svieži vzhľad. Plastickú operáciu očných viečok podstupujú pacienti nielen z estetických dôvodov, ale tiež zdravotných, ktoré vyvolávajú pocit únavy a bolestivosť očí.

„Ak je viečko veľmi poklesnuté, môže pacientovi/pacientke spôsobovať aj zdravotné problémy. Jedným z takých je aj zúžené zorné pole. V tom prípadoch už ide o zákrok zo zdravotných dôvodov, nielen estetických, a komunikuje sa aj so zdravotnou poisťovňou pacienta. Odstránenie ovisnutej kože viečok dokáže pacientovi rozšíriť zorné pole a tak zlepšiť aj videnie," vysvetľuje MUDr. Lucia Sonntag, ktorá zákrok v popradskej NeoVízii vykonáva. 

Z týchto dôvodov sa pre operáciu viečok rozhodla aj naša kolegyňa Darinka. „Spadnuté viečka mi spôsobovali diskomfort. Mala som pocit neustále unavených očí, a najmä som pociťovala zhoršené videnie kvôli zúženému zornému poľu.“

Operačný deň a pooperačné obdobie

Operačný deň bol pre Darinku príjemný. Dôvera, ktorú mala k MUDr. Lucii Sonntag ju odľahčil od prípadného strachu či stresu.
Operácia trval približne hodinu a pol. Počas nej odstráni lekár nadbytočnú a ovisnutú kožu. Práve ochabnutá kože viečok vytvára unavený, smutnejší a starší výzor tváre. Vznik ovisnutých viečok môže byť ovplyvnený faktormi ako dedičnosť, typ kože, životospráva, alergie, ochorenia obličiek atď.

Operácia očných viečok našej kolegyne Darinky

Počas operácie sa lekárka s Darinkou spolu rozprávali, vôbec si neuvedomovala ako jej čas na operačnej sále ubehol. Bolesti nemala ani v deň operácie ani po nej. „Napriek tomu som si po celý večer užívala milú pozornosť môjho manžela, čo bolo veľmi príjemné.“

Pooperačné obdobie trvalo 7 dní a bolo bez výrazných obmedzení. Operácia prebiehala v piatok a už v pondelok bola Darinka v práci.

A výsledok?

„Zmenu vnímam veľmi pozitívne. Rada sa líčim, tak ako asi väčšina žien. Určite sa mi vďaka operácii viečok zvýšilo aj sebavedomie, ktoré značne pred zákrokom trpelo. Môj nový rozžiarený a mladší vzhľad si všimlo aj okolie ľudí, s ktorými som v bežnom kontakte. Ani oni nešetria slovami chvály, čo ma veľmi teší.“

tím popradskej NeoVízie s Darinkou po operácii očných viečok