Chcem sa objednať

Oči nie sú len oknom do duše...

24.04.2019
Oči nie sú len oknom do duše...

Oči nie sú len oknom do duše. Sú aj odrazom nášho sebavedomia.

Modré ako blankytné nebo, zelené ako ihličnatý les pohladený slnečnými lúčmi, hnedé ako chutná belgická čokoláda alebo sivé ako skala pamätajúca si celé tisícročia. Farba očí je jednou z najcharakteristickejších čŕt nášho výzoru. Denne ju navyše podčiarkujeme líčením. Tak prečo skrývať krásu očí za dioptrické sklá a hrubé rámy okuliarov?

Držíme diéty, počítame kalórie, o svoju líniu dbáme v posilňovniach či na pravidelných cvičeniach Just Woman Experience, snažíme sa udržať si roky tú istú konfekčnú veľkosť. Popritom sme matkami, manželkami, priateľkami, pracujúcimi ženami. Akúkoľvek voľnú chvíľu, ktorú máme len samy pre seba, si preto dokážeme vychutnať. Robíme, čo máme rady. Ležíme vo vani, čítame alebo sa s citom a vášňou v rukách líčime. Pre radosť alebo do spoločnosti. Je to naša záľuba, ktorá pozitívne vplýva na naše sebavedomie, nakoľko pomáha zvýrazniť našu krásu. Aj krásu očí. No nie každej z nás.

Lea Grančič z Moveacademy

Lea Grančič z Moveacademy, trénerka Deepwork na cvičení Happy Woman by NeoVízia

Maľovanie sa stalo chlebíčkom pre mnohé ženy, napríklad aj pre známu blogerku Danku Kmeťovú. Často však musela hľadať spôsoby, ako sa nalíčiť tak, aby výsledný efekt dobre vyzeral aj pod dioptrickými okuliarmi, ktoré striedala so šošovkami. Tie jej spôsobovali časté nepríjemné zápaly. A uznajte, líčiť sa bez toho, aby ste na seba dobre videli do zrkadla, vie byť problematické. Danka sa rozhodla podstúpiť bezbolestnú operáciu femtosekundovým laserom. Vďaka nej mohla okuliare a kontaktné šošovky vyhodiť. Túžba po bezproblémovom živote a líčení jednoducho nakoniec neopodstatnený strach zo zákroku porazila. Po operácii NeoLASIK HD sa zmenilo všetko. Začína to vždy ránom. Zobudím sa a vidím všetko okolo seba do najmenších detailov. To je najviac, čo som si mohla priať,“ prezradila Danka. Absolvovanie zákroku v očnej klinike NeoVízia pomohlo aj jej sebavedomiu. „To je v živote ženy to najdôležitejšie. Bez neho nevynikne na nás ani to najkrajšie líčenie sveta. Skúste sa viac pozorovať a sledovať, v akých momentoch ste šťastná, oddýchnutá a spokojná. Keď sa stotožníme s tým, aké sme, odrazí sa to pozitívne na našom vnútornom pocite sebavedomia a sebaprijatia,“ dodáva blogerka.

Neopísateľný pocit z nového života bez rámov a dioptrických sklíčok, ktoré skresľujú výsledok našej snahy a zatajujú iskry v očiach, si na pacientkach po zákroku všimli aj samotní lekári očnej kliniky Neovízia. „Hrubé sklá a plusové dioptrie totiž vo všeobecnosti oči zväčšujú. Naopak, vysoké mínusové dioptrie v okuliaroch oči zmenšujú. Človeku spôsobujú zmeny výrazu tváre, čo má často veľmi negatívny vplyv na psychiku žien i mužov. To všetko sa jedinou operáciou odstráni. Už len závisí od diagnózy a dioptrií či pacientka podstúpi laserovú operáciu očí alebo operáciu Prelex vysvetľuje MUDr. Miriam Záhorcová z očnej kliniky NeoVízia.

Kontrola po operácii očí NeoLASIK HD

Nič by nám nemalo brániť v tom, aby sme robili to, čo milujeme. Aby sme nemuseli pred sebou a najmä pred svetom skrývať našu krásu. Nedovoľme to ani neopodstatnenému strachu zo zákroku, ktorý je dnes rýchlym, bezpečným a bezbolestným spôsobom, ako sa navždy rozlúčiť s okuliarmi. A tak sa zahľadieť do krajšej budúcnosti s naším novým ja.