Chcem sa objednať

OCT vyšetrenie pre poistencov UNION za 0 EUR

01.10.2018
OCT vyšetrenie pre poistencov UNION za 0 EUR

Máme skvelú správu. Poistenci UNION ZP majú odteraz v NeoVízii, ako jedinej očnej klinike na Slovensku, vyšetrenie OCT bezplatne. Práve vyšetrenie na očnom tomografe (OCT) je nevyhnutné pri väčšine očných zákrokov a lekárovi pomáha stanoviť správny liečebný postup pri mnohých diagnózach ako je napr. ochorenie sietnice, sklovca či zelený zákal. Tie sa však častokrát odhalia až počas preventívnej očnej prehliadky.

Očné prehliadky odhalia skryté očné ochorenia

Očné prehliadky odhalia skryté očné ochorenia, nádory mozgu či cukrovku. „Ľudia si väčšinou myslia, že jediným ochorením oka je nutnosť nosenia okuliarov. Oko však postihuje množstvo iných ochorení, ktoré v počiatočnej fáze nesprevádzajú žiadne príznaky - začervenanie, bolesť, zhoršovanie videnia. Pacient si ich nemá šancu všimnúť, zbadá ich až v pokročilejšom štádiu, kedy je už liečba zložitá, či poškodenie zraku nezvratné," upozorňuje primár MUDr. Radovan Piovarči.

Očná preventívna prehliadka dokáže najčastejšie odhaliť refrakčné chyby oka (krátkozrakosť, ďalekozrakosť, astigmatizmus), sivý a zelený zákal, ochorenia sietnice či sklovca, ale aj stále častejší keratokonus.

Lekári NeoVízie disponujú množstvom špeciálnych prístrojov, ktoré presne a rýchlo preveria zdravotný stav pacienta. Vďaka tomu vedia ochorenie diagnostikovať včas alebo jeho vývoj správnym a rýchlym stanovením liečby pozastaviť. Tu svoju významnú úlohu zohráva práve vyšetrenie na očnom tomografe (OCT).

OCT určí rozsah vášho ochorenia

Vyšetrenie na očnom tomografe (OCT) môžete v NeoVízii podstúpiť samostatne alebo aj ako súčasť očnej prehliadky. „Jeho výsledok, ktorý prináša oveľa podrobnejšie informácie o vnútorných štruktúrach oka, je nevyhnutný pri väčšine očných zákrokov a pomáha nám stanoviť správny liečebný postup pri mnohých diagnózach ako je ochorenie sietnice, sklovca či zelenom zákale,“ dodáva primár.

Samotné vyšetrenie je úplne bezbolestné, bez dotyku oka, bez injekcií a trvá iba niekoľko minút a väčšinou nie je potrebné pacienta rozkvapkávať. Pacient preto ihneď po vyšetrení môže odísť, šoférovať a normálne zaostrovať.


OCT vyšetrenie pre poistencov UNION ZP za cenu 0 EUR

Ku bezplatným kompletným očným vyšetreniam a vstupným vyšetreniam pred operáciou očí sa pre poistencov zdravotnej poisťovne UNION od 1.10. 2018 pridalo aj vyšetrenie na očnom tomografe (OCT). Poisťovňa tak pre svojich poistencov sprístupnila bezplatné OCT vyšetrenie v NeoVízii ako v jedinej očnej klinike na Slovensku.

OCT Optovue

Bezkontaktné OCT tretej generácie

NeoVízia disponuje očným tomografom OCT Optovue, ktorý patrí k najpresnejším a najrýchlejším vo svojej kategórii. „Dokonalá optika a softvérové vybavenie ponúkajú vysoko profesionálne analýzy a grafické zobrazenie získaných výsledkov. Vďaka tomu dokážeme urobiť správne rozhodnutie a nájsť to najlepšie pre oči nášho pacienta,“ dopĺňa MUDr. Piovarči.