Chcem sa objednať

Nemať žiadne okuliare je lepšie, ako mať dvoje. Metóda PRELEX sa o to postará

04.09.2018
Nemať žiadne okuliare je lepšie, ako mať dvoje. Metóda PRELEX sa o to postará

Nepraktické a neustále striedanie okuliarov na čítanie a do diaľky je pre mnoho ľudí obmedzujúce. Riešním niekedy môžu byť jedny multifokálne okuliare, ktoré nahradia dvoje. Veľa ľudí však netuší, že niekedy stačí podstúpiť rýchly a bezbolestný zákrok, ktorý ich natrvalo zbaví všetkých dioptrií a obmedzení. 

Ľudské telo je dokonalé, časom sa však opotrebuje a potrebuje častejšie opravy. Vďaka modernej medicíne sú tieto opravy rýchle a bezbolestné. 

Zažiť pocit úľavy, keď sa vám zlomia multifokálne okuliare, prípadne stratíte tie na čítanie vás už nemusí trápiť je na nezaplatenie. Precítiť ho je možné vďaka bezboletnej ambulantnej očnej metóde PRELEX. Táto metóda je vhodná pre ľudí po štyridsiatke, ktorí sa chcú zbaviť okuliarov do blízka aj do diaľky súčasne. “Počas zákroku očný chirurg implantuje multifokálne alebo trifokálne vnútroočné šošovky. Pomocou nich je možné odstrániť akýkoľvek počet dioptrí do blízka aj do diaľky. Trendom sú trifokálne šošovky. Tie poskytujú špeciálne pohodlie pacientom, ktorí pracujú dlhé hodiny na počítači a potrebujú perfektné videnie nielen na čítanie a do diaľky, ale aj na strednú vzdialenosť,” zákrok opísala MUDr. Sonntag. 

MUDr. Lucia Sonntag NeoVízia Poprad

Aj naša spokojná pacientka, pani učiteľka Oľga podstúpila rýchly zákrok PRELEX, ktorý ju nadobro zbavil nepraktických okuliarov. “Po zákroku som pokojne spala celú noc. Nasledujúce ráno, keď som išla na kontrolu, bolo neopísateľné. Bola som nesmierne šťastná a tešila som sa, ako sa zbavím okuliarov. Dnes mám úplne inú kvalitu života. Lepšie sa mi šoféruje, sleduje televízia, netočí sa mi hlava, viem sa lepšie sústrediť na učivo,” hovorí spokojná pacientka. 

Aj ona bola jedným príkladom z mnohých. Ľudia chcú žiť plnohodnotne v každom veku. “Neustále rastúce životné nároky a zvyšujúca sa dĺžka produktívneho veku spôsobuje, že dnešní päťdesiatnici a šesťdesiatnici sú aktívnejší ako kedykoľvek v minulosti. Do vysokého veku pracujú, venujú sa športom a koníčkom, veľa cestujú. Aktívny život nie je kompatibilný s obmedzeniami, ktoré spôsobujú multifokálne okuliare, prípadne striedanie viacerých pri rôznych činnostiach,” hovorí z praxe očná lekárka MUDr. Lucia Sonntag.