Chcem sa objednať

Soňa Stanovská má prvú medailu zo Svetového pohára

01.09.2018
Soňa Stanovská má prvú medailu zo Svetového pohára

Vytrvalosť, jedinečnosť a prekonávanie samého seba. Tieto slová opisujú našu pacientku a reprezentantku v kanoistike Soňu Stanovskú. Soňa je mladá osemnásťročná slečna, ktorá zbiera úspech za úspechom. 

Nedávne úspechy

Reprezentantka sa dočkala prvej medaily v pretekoch Svetového pohára a získala krásne bronzové miesto na pretekoch 4. kola Svetového pohára vo vodnom slalome v slovinskom Tacene.

K ďalšiemu úspechu, ku ktorému jej gratulujeme je strieborná medaila, ktorú si vybojovala medzi kanoistkami - juniorkami na majstrovstvách Európy juniorov a pretekárov do 23 rokov v domácom prostredí v bratislavskom Čunove. 

Soňa Stanovská na Svetovom pohári

Soňa je okrem iného aj juniorská vicemajsterka sveta. Získala striebornú medailu v disciplíne K1 vo svojej vekovej kategórii na MS juniorov a pretekárov do 23 rokov v talianskej Ivrei. Hneď na ďalší deň k jej veľkému úspechu pridala ešte aj bronzovú medailu v disciplíne C1 vo svojej vekovej kategórii. 

Víťazstvo má v očiach

Soňa pred tromi rokmi u nás absolvovala bezbolestnú laserovú operáciu očí pomocou femtosekundovým laserom NeoLASIK HD. Dnes si už nemusí striedať okuliare so šošovkami a podľa slov jej otca to je cítiť aj na vode. “Zmenu som si všimol hneď po operácii. Jej reakcie sa zlepšili markantne. To pozitívne vplývalo aj na jej samotné výkony a výsledky.” Zdravý a ostrý zrak je dôležitý pre každého človeka. No vrcholoví športovci si to uvedomujú ešte viac, pretože práve kvalitné videnie môže veľakrát dopomôcť k získaniu vysnenej méty. A naša Soňa je toho čistým príkladom. 

Soňa Stanovská so svojou lekárkou MUDr. Smorádkovou a operatérom MUDr. Piovarčim

My jej gratulujeme a prajeme veľa ďalších úspechov.