Kto sa môže súťaže zúčastniť? Pravidlá súťaže Hlasujte za NAJ príbeh a vyhrajte poukážky na laserové operácie Aký typ operácie môžete vyhrať?

Súťažné príbehy

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'as h where h.id_pribehu=p.id) as cnt from as p where aktivni order by datum des' at line 1You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'as h where h.id_pribehu=p.id) as cnt from as p where aktivni order by datum des' at line 1You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'as h where h.id_pribehu=p.id) as cnt from as p where aktivni order by datum des' at line 1 Napíšte nám svoj príbeh

Napíšte nám e-mail

„Zrak je to najcennejšie, čo máme.”

„Na našich klinikách v Bratislave, v Prahe a Brne riešime každý deň závažne medicínske prípady. Vrátiť zrak človeku s 31 dioptriami alebo s inou vážnou diagnózou, je našou najväčšou odmenou.

V mesiaci október, kedy si celý svet pripomína boj proti slabozrakosti a slepote, sme sa preto rozhodli pomôcť človeku, ktorému na platený zákrok chýbajú prostriedky,“ prezrádza Petr Kocian, riaditeľ Očnej kliniky NeoVízia v bratislavskej Petržalke.

Kto sa môže súťaže zúčastniť?

Prihlásiť sa môžu všetci, ktorým vysoké dioptrie či iná vážna diagnóza komplikujú prácu či súkromie. Ich životné podmienky im však neumožňujú operáciu podstúpiť.

Účastníci súťaže môžu byť
    A) poberatelia dávok vhmotnej núdzi
    B) invalidného dôchodku
    C) ostatní, ktorým životná situácia neumožňuje zákrok podstúpiť.
Napíšte nám svoj príbeh
Hore

Pravidlá súťaže

Vyplňte všetky políčka formuláru. Uveďte svoje meno, vek, adresu, diagnózu a výšku dioptrií. V krátkom príbehu nám opíšte, prečo by ste mali bezplatnú operáciu vyhrať práve Vy. Príbeh odošlite formou online formuláru alebo poštou na adresu Očná klinika NeoVízia, Tematínska 5/A, 851 05 Bratislava, heslo Svetový deň zraku. NeoVízia si vyhradzuje právo vybrať finalistov, o ktorých rozhodne na základe medicínskych a sociálnych kritérií. Za jednotlivé príbehy môžu od 3. do 31. októbra 2012 hlasovať návštevníci . O výhercovi operácie rozhodne najväčší počet hlasov. Organizátor súťaže „Darujeme zrak tomu, kto ho potrebuje“ si vyhradzuje právo zmeny pravidiel súťaže v období trvania súťaže.

Hlasovať môžete iba raz pre jeden príbeh. Viacnásobné hlasovanie rovnakej osoby je porušením pravidiel súťaže. Takéto hlasy nebudú započítané. Organizátor súťaže môže v prípade porušenia hlasovacích pravidiel tieto hlasy stornovať. Hore

Hlasujte za NAJ príbeh a vyhrajte poukážky na laserové operácie

Dajte svoj hlas človeku, ktorý si zaslúži vyhrať. V pondelok 5. novembra 2012 z hlasujúcich vyžrebujeme výhercov poukážok na zľavu z najmodernejšej laserovej operácie NeoLASIK HD s femtosekundovým laserom v hodnote 1x 500 EUR, 1 x 200 EUR, 1 x 100 EUR.

Hlasovať môžete iba raz pre jeden príbeh. Viacnásobné hlasovanie rovnakej osoby je porušením pravidiel súťaže. Takéto hlasy nebudú započítané. Organizátor súťaže môže v prípade porušenia hlasovacích pravidiel tieto hlasy stornovať.
Prečítajte si súťažné príbehy a hlasujte o NAJ príbeh Hore

Aký typ operácie môžete vyhrať?

ODSTRÁNENIE DIOPTRIÉ LASEROVOU METÓDOU NeoLASIK HD S POUŽITÍM FEMTOLASERU v cene 1 980 EUR (za obe oči)

Metódu s použitím femtolaseru volia svetoví oční chirurgovia v deväť z desať všetkých prípadov. V prvom kroku vytvorí operatér na povrchu oka pomocou femtosekundového laseru ochrannú lamelu (flap) so špeciálnym bezpečnostným „zámkovým“ okrajom. V druhom kroku ju jemne odklopí a vykoná laserovú operáciu pomocou excimerového laseru. Po nej ju opäť „zaklopí“. Zámok na okraji flapu sa uzamkne. Povrch rohovky ostáva neporušený, vďaka čomu je zákrok a pooperačný priebeh bezbolestný. Už pár hodín po operácii lamela pevne priľne k telu rohovky. Metóda s použitím femtolaseru je k očiam šetrná, precízna a bezpečná. Už večer v deň zákroku môžete čítať aj pozerať televíziu. Na druhý deň po operácii pohodlne pracujete. Zákrok je vhodný pre pacientov s dioptriami od + 5 až -13 dioptrií, s astigmatizmom (porucha zakrivenia rohovky), pre deti od 10 rokov a pacientov so stabilnou aj s nestabilnou dioptrickou chybou (možnosť reoperácie).

OPERÁCIU SIVÉHO ZÁKALU v cene (závisí od poisťovne a typu vnútroočnej šošovky)

S monofokálnou alebo s multifokálnou šošovkou. Monofokálna žltá šošovka s filtrom chrániacim sietnicu vám okrem odstránenia sivého zákalu zabezpečí videnie ostro na jednu vzdialenosť, väčšinou do diaľky. Zbavíte sa tak okuliarov do diaľky, ostanú vám len tie na čítanie. Najmodernejšie multifokálne šošovky majú v sebe majú aj prídavok do blízka. Po zákroku už nie sú potrebné žiadne okuliare. Niektorými šošovkami sa dá korigovať aj astigmatizmus, zlé zakrivenie rohovky

VNÚTROOČNÚ OPERÁCIU S IMPLNATÁCIOU ICL v cene 2 400 - 2 800 EUR (za obe oči)

Vnútroočná kontaktná šošovka ICL je optický element podobný kontaktnej šošovke, ktorý očný chirurg natrvalo implantuje za očnú dúhovku. Zákrok je vhodným riešením pri vyšších plusových a mínusových dioptrických chybách. ICL má vynikajúce optické vlastnosti. Implantuje sa ambulantne a úplne bezbolestne.

VNÚTROOČNÚ OPERÁCIU PRELEX v cene 2 360 EUR (za obe oči)

PRELEX je 15-minútový ambulantný , pri ktorom očný chirurg do oka natrvalo implantuje multifokálnu vnútroočnu šošovku. Tá úplne nahradí pôvodnu ľudskú šošovku, ktorá stratila schopnosť zaostrovať. Pomocou tejto metódy je možné odstrániť akýkoľvek počet dioptrií. PRELEX vás zbaví okuliarov do blízka aj do diaľky.

IMPLANTÁCIU KERARINGOV PRI DIAGNÓZE KERATOKONUS v cene 2 780 EUR (za jedno oko)

Implantácia Keraringov môže nahradiť alebo oddialiť transplantáciu rohovky, ktorá bola donedávna jedinou možnosťou. Keratingy upravia a vyrovnajú tvar rohovky, zjemnia jej zakrivenie a ako vedľajší efekt navyše zlepšia videnie. Po pár mesiacoch od implantácie zmiernia dioptrickú chybu a astigmatizmus. Navyše, Keraringy sú reverzibilné. Znamená to, že ak by to pacientov stav v budúcnosti vyžadoval, dajú sa z rohovky šetrne vybrať. Hore