Spokojnosť pacientov:
Ktorý zákrok je pre mňa vhodný Koľko ma bude zákrok stáť? Koľko ušetrím s laserovou operáciou Chcel by som sa objednať

Sestrička z traumatológie Katka Páterová: „V NeoVízii je skvelý lekársky a sesterský tím.“
27.12.2016

Sestrička z traumatológie Katka Páterová: „V NeoVízii je skvelý lekársky a sesterský tím.“

Čaká vás vysnívaná lyžovačka? Na svah sa vyberte s dokonale skorigovaným zrakom, inak si koledujete o pekné problémy, vystríha sestrička zo súkromnej traumatologickej ambulancie priamo na Chopku, Katka Páterová. V NeoVízii podstúpila operáciu degenerácie rohovky - keratokonusu.

„Spomínam si, že dioptrie do diaľky mi namerala obvodná lekárka, keď som bola šesťročná prváčka. V trinástich mi diagnostikovali keratokonus. Najskôr mi dávali tvrdé kontaktné šošovky, z ktorých ma však oči neskutočne rezali. Každý rok som lekárke na kontrole klamala, že ich nosím poctivo. Do oči som si ich však nedala. V štrnástich som dostala predpis na okuliare, ale ani z nich som nebola nadšená.“ A tak desať rokov ako študentka nedávala svojmu zraku žiadnu pomôcku.

 

Prvá pacientka

Keď sa zamestnala na oddelení neurochirurgie vo vojenskej nemocnici ako sestrička, navrhli jej operáciu keratokonusu. „Nemali však v minulosti podobných pacientov. Bola by som bývala prvý pokus, na ktorom by testovali neznámu metódu.“

Degeneratívne ochorenie rohovky, pri ktorom sa vykleňuje a stenčuje očná rohovka, však každý rok naberalo na sile. „Po druhom dieťati som si povedala, že je čas ísť. Načítala som si všetko o diagnóze keratokonus, len som netušila, ako sa ten môj bude ďalej vyvíjať. Rozhodla som sa svoj problém konečne vyriešiť. Googlila som a našla NeoVíziu a jej hlavnú odborníčku na liečbu keratokonus, ktorá svojimi výsledkami patrí k špičke európskych lekárov.“

Katka sa celý život pohybuje pracovne v prostredí nemocníc. „V NeoVízii sa cítim úžasne. V porovnaní so štátnou nemocnicou tu je celkom iný, profesionálny a priateľský prístup, skvelý lekársky a sesterský tím, špičkové vybavenie, odborníci, žiadne čakanie.

 

Katka Páterová so svojou lekárkou, chirurgičkou, odborníčkou na liečbu keratokonusu, MUDr. Smorádkovou

 

Pozitívne zmeny v jej videní okamžite postrehol Katkin manžel. „Celý život mi opakoval, že na semaforoch nič nevidím. Týždeň po implantácii rohovkových prstencov - keraringov – som začala na muža v aute kričať a komentovať, ako to vlastne šoféruje. Vtedy skonštatoval, že prvýkrát v živote skutočne vidím.“

 

Zdravé oči na svahu 

Sestrička zo súkromnej traumatologickej ambulancie priamo na Chopku rieši v práci úrazy lyžiarov, šije otvorené rany. Dobre vie, aké šialené úrazy vie spôsobiť kombinácia nedokonalého zraku a rýchlej jazdy na svahu.

Stačí pol dioptrie hore – dole a pri behu riskujete vážne zranenia. Oneskorene zbadáte prekážku a horšie sa orientujete v priestore. „Na svahoch je vysoká intenzita slnečného svetla. Lyžiari s nedostatočne skorigovanými dioptriami bývajú svetloplachí. Žmúria a oči im reagujú slzením a únavou. Ťažšie zbadajú prekážku, trpia rozmazaným videním. Snehové bubny im splývajú do jedného bieleho povrchu, majú problémy s periférnym videním“ varuje očná lekárka a chirurgička MUDr. Adriana Smorádková.

Dodáva, že vďaka novým typom laserových zákrokov známych ako ´smile´ si môžete nechať bezbolestne odstrániť dioptrie aj dva týždne pred lyžovačkou.  „Nová laserová operácia očí vyvinutá s výnimočnou citlivosťou (nielen) pre športovcov, pracuje bez rezu, bez bolesti a bez pálenia rohovkového tkaniva. Dioptrie odstraňuje iba šetrný femtosekundový laser v rohovke bez toho, aby musel chirurg narušiť povrch rohovky. Ostáva pevná, celistvá. Excimer už nie je potrebný.

 

 


Online objednávka
Názory pacientov
Doporučené pacientmi
ISO Ověřená kvalita
Ušetrite čas aj peniaze! Potrebujete sa opýtať, objednať alebo sa poradiť? Zanechajte nám svoj ​​kontakt a my vám zavoláme späť.

Zavolajte mi naspäť Česká verzia stránok

icocs icopl icoen icode