Spokojnosť pacientov:
Ktorý zákrok je pre mňa vhodný Koľko ma bude zákrok stáť? Koľko ušetrím s laserovou operáciou Chcel by som sa objednať

ČSOB Bratislava Marathon: V treskúcej zime sme vyšetrili 700 športovcov
25.03.2013

ČSOB Bratislava Marathon: V treskúcej zime sme vyšetrili 700 športovcov

Teploty pod nulou a dokonca aj v Bratislave mierne sneženie. Tak vyzeralo počasie uplynulý víkend počas jednej z najväčších športových akcií hlavného mesta, ČSOB Bratislava Marathonu 2013. Napriek nepriaznivým „vonkajším faktorom" sa potvrdilo, že športový duch prekoná každú prekážku. Počas maratónskeho víkendu v Bratislave si na trati od Eurovei cez Staré Mesto a Ružinov zabehalo v rôznych maratónskych a bežeckých kategóriách vyše 7000 bežcov. Ide o rekordný počet účastníkov za všetky roky doterajších maratónov.

Rekordy lámala aj vyšetrovacia jednotka NeoVízie - „mini" klinika s tímom sestier a lekárov vyšetrila a skonzultovala očné problémy za štyri dni u takmer 700 športových nadšencov.
Z rozhovorom s bežcami sme zistili, že takmer 70% všetkých nositeľov dioptrických okuliarov a kontaktných šošoviek tieto „pomôcky" prekážajú nielen pri športe, ale aj pri práci aj v súkromí. Mnohí ocenili pokrok v oblasti technológií a bezbolestnosť a šetrnosť laserového odstraňovania dioptrií pomocou femtosekundového laseru.

Niektorí vyšetrení športovci neboli nikdy na očnom vyšetrení
Vyšetrili sme aj športovcov, ktorí sa spočiatku zdráhali s odôvodnením, že žiadnu dioptrickú chybu nemajú. Minimálne u dvadsiatich sme objavili dioptrie v rozmedzí od + 3 do - 1.5 dioptrie. Dodnes o svojej chybe nevedeli. Zhoršené nekorigované videnie však môže komplikovať nielen zdravotný stav človeka (bolesti hlavy, padanie vlasov...), predstavuje však aj výrazné riziko napríklad pri jazde za volantom.
Viac ako 15% športovcov, ktorí sa zastavili na našej „mini klinike" netušilo, aké dioptrie vôbec má. Niektorí si dokonca nepamätali, či niekedy živote vôbec boli na vyšetrení u očného lekára.

Maratón zabehol aj nadčený bežec, moderátor Sajfa.

Odhalili sme 5 prípadov keratokonusu - degeneratívneho ochorenia rohovky
Očné kontrolné prehliadky pritom netreba podceňovať - väčšina očných diagnóz nemá v počiatočnom štádiu žiadne príznaky. Očná preventívna prehliadka odhalí sivý a zelený zákal, dokonca aj niektoré typy nádorov či keratokonus - degeneratívne ochorenie rohovky, ktoré sa týka najmä mladších ročníkov - dvadsiatnikov či tridsiatnikov. Práve signály naznačujúce toto ochorenie diagnostikovala očná lekárka a chirurgička NeoVízie MUDr. Adriana Smorádková u piatich športovcov.
Viacerých vyšetrených sme upozornili na zvýšený vnútroočný tlak, ktorý môže byť jedným z ukazovateľov zeleného zákalu. Maratónci vo vekovej skupine nad 45 rokov ocenili najmä prínos laserových vnútroočných operácií a femtosekundového robota LenSx. Všetkým športovým víťazom aj zúčastneným srdečne blahoželáme.

Bezplatne vás vyšetríme aj 9. apríla na Dni otvorených dverí v NeoVízii
Nemohli ste sa zúčastniť ČSOB Bratislava Marathonu? Radi by ste podstúpili očný zákrok, máte však milión otázok a ocenili by ste rozhovor s lekárom? Už teraz si rezervujte popoludnie v utorok 9. apríla 2013, kedy v NeoVízii po prvý krát otvárame naše brány širokej verejnosti. Počas Dňa otvorených dverí od 14.00 - 18.00 môžete absolvovať bezplatný očný skríning, svoje očné problémy bezplatne konzultovať s našimi lekármi, prezrieť si naše vyšetrovne a operačné sály a vyhrať zaujímavé darčeky. Srdečne pozývame vás aj vašich najbližších.

 


Online objednávka
Názory pacientov
Doporučené pacientmi
ISO Ověřená kvalita
Ušetrite čas aj peniaze! Potrebujete sa opýtať, objednať alebo sa poradiť? Zanechajte nám svoj ​​kontakt a my vám zavoláme späť.

Zavolajte mi naspäť Česká verzia stránok

icocs icopl icoen icode